projektor

Fani piłki nożnej nie przepuszczą żadnego meczu swojej ulubionej drużyny. Natomiast nie ma nic lepszego, niż oglądanie meczu na dużym ekranie, bo wtedy emocje sięgają zenitu, a każdy ruch piłki widać jak na dłoni. Niestety ograniczenia telewizorów sprawiają, że urządzenie prawdziwego piłkarskiego seansu nie zawsze jest możliwe. W takim przypadku trzeba się zastanowić nad innym rozwiązaniem. Może być nim przykładowo zakup projektora. Mecz wyświetlany za pomocą projektora da nam prawdziwie kinowe wrażenie.

Czy opłaca się kupić projektor do oglądania meczów?

Projektor to dość duży wydatek. Najprostszy kosztuje około kilku tysięcy złotych, dlatego też trzeba być absolutnie pewnym, czy takiego projektora potrzebujemy. Jeżeli mamy nowy, ale mały telewizor, to zakup projektora może być dobrym pomysłem. Jeżeli natomiast nasz telewizor ma powiedzmy 60 cali, a możliwości mieszkaniowe nie są zbyt duże, to zakup projektora niekoniecznie będzie dobrym rozwiązaniem. Na projektor decydujemy się wtedy, kiedy rzeczywiście mamy gdzie wyświetlić rzucany przez niego obraz. Potrzebna jest nam więc spora ściana i również odpowiednio duże pomieszczenie. Mały salon nie będzie dobrym miejscem no projektor. W tym przypadku musi wystarczyć większy telewizor. Jeżeli natomiast możliwości lokalowe są odpowiednie, a nas nie ogranicza budżet, tylko własna fantazja, to zakup projektora będzie prawdziwym strzałem w dziesiątkę.

Jaki projektor do oglądania meczów piłkarskich?

Pod uwagę musimy wziąć kilka zasadniczych czynników, które zadecydują o tym, czy dany projektor sprawdzi się w swoim przeznaczeniu.

  1. Rozdzielczość projektora

Naszym zdaniem nie ma nic lepszego niż projektory o rozdzielczości FULL HD. Taka rozdzielczość nie będzie męczyła wzroku, a dodatkowo także pozwoli na dokładne odwzorowanie wszelkich szczegółów, jakie znajdują się na obrazie. Jeżeli nasz budżet jest niższy, ale i tak chcemy sobie kupić projektor, to ewentualnie można celować w rozdzielczość XGA lub SVGA.

 

  1. Jasność projektora

Dobry projektor cechuje się przede wszystkim tym, że ma wysoki stopień jasności. Oznacza to, że można rzucać nim wyraźny obraz nawet wtedy, kiedy w pomieszczeniu jest bardzo jasno. Jednakże trzeba też wziąć pod uwagę to, kiedy mamy czas na oglądanie meczu, a także to, kiedy mecze są emitowane. Większość z nich emitowana jest w godzinach popołudniowych, ale to nie znaczy, że właśnie wtedy będziemy je oglądać. Niektórzy nagrywają mecze, a później oglądają je w wolnych chwilach, na przykład rano lub po południu. Biorąc jednak pod uwagę to, że większość użytkowników ogląda jednak wieczorem, nie jest konieczne, żeby projektor miał bardzo dużą jasność. Wystarczy wartość około 2000 lumenów. Jeśli projektor posłuży także do innych zastosowań, wartość ta powinna być wyższa.

  1. Żywotność lampy projektora

Lampa to najważniejszy element projektora. Jeśli sprzęt będzie tani, to żywotność jego lampy również będzie na niskim poziomie. Jeśli chcemy kupić projektor z żywotną lampą, będziemy musieli przygotować się na wyższy wydatek. Zużyta lampa niemalże uniemożliwia poprawne działanie projektora, gdyż jego jasność spada wtedy o połowę, a przy niskiej jasności samego projektora niemalże niemożliwe jest rzucenie widocznego obrazu. Wymiana lampy jest bardzo droga i często w ogóle nieopłacalna. Dlatego też projektory do oglądania meczów powinny być wyposażone w dobrej jakości lampę o długiej żywotności. Większość projektorów posiada lampy, których żywotność wynosi ok. 2-3 tysiące godzin. Naprawdę dobre (i drogie) urządzenia mogą działać na jednej lampie nawet przez 4000 godzin.

Oprócz wyżej wymienionych cech musimy zwrócić uwagę jeszcze na głośność projektora i na posiadane przez niego złącza. Projektor, który ma być wykorzystywany wyłącznie do oglądania meczów, nie musi być wcale drogi. Z powodzeniem sprawdzi się sprzęt za ok. 3000 zł. Trzeba do tego także doliczyć koszt ekranu projekcyjnego, jeżeli nie posiadamy pustej, białej ściany. Mecz na projektorze to z pewnością gwarancja ciekawych wrażeń, ale tylko wtedy, kiedy sam sprzęt będzie dobrej jakości.

[Głosów:6    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here