Zwyczaj wspólnego przygotowywania posiłków jest niejako w odwrocie, zresztą zupełnie niesłusznie. Wróć do niego w czasie gotowania świątecznych potraw.
Najlepsze potrawy na świątecznym stole
Boże Narodzenie w Polsce często kojarzone jest z różnego rodzaju specjałami podawanymi w wigilijny wieczór oraz kolejne dni. I nie jest to wcale mylne połączenie, warto wspomnieć już o samej tradycji 12 potraw na wigilijnym stole, które nawiązują do liczby apostołów towarzyszących Jezusowi. Jakby tego było mało, to nawet dania, które zdarza ci się jeść również w inne dni w roku, tego wyjątkowego wieczoru smakują zupełnie inaczej.
Smażony karp, kapusta z grzybami czy wigilijny barszcz czerwony oraz koniecznie pierogi z kapustą i grzybami – na to wszystko czekasz cały rok, aby skosztować w towarzystwie najbliższych. Klimat wszechobecnej życzliwości oraz radości udziela się każdemu, co zresztą sprzyja wielogodzinnym rozmowom przy stole. Zgodnie ze zwyczajem powinnaś spróbować każdego dania choćby po jednym kęsie, lecz jak wiadomo – z racji ich mnogości niejednokrotnie trudno nawet o to.
Zaangażuj bliskich w przygotowania
Zanim razem z rodziną będziesz cieszyła się smakiem wszystkich dań, najpierw należy przejść przez długotrwałe ich przygotowania. Godziny spędzone w kuchni na pewno zostaną wynagrodzone już po kilku chwilach spędzonych przy stole, nie musisz jednak ze wszystkim radzić sobie sama. Z pewnością masz w pamięci czasy swojego dzieciństwa, kiedy razem z mamą lub babcią przygotowywałaś wigilijne potrawy – i na pewno nie są to wspomnienia złe. Uczyń z tego małą tradycję i zaangażuj również swoje dzieci do pomocy.
Nie zapomnij także o swoim partnerze. Współcześnie często brakuje okazji do wspólnego spędzania czasu, a szczególnie do wspólnej pracy nad czymś. W najlepszym wypadku taką formą interakcji i integracji jest wyjście do kina z dziećmi, gdzie próżno szukać czasu na rozmowę. Co innego ma miejsce w kuchni, kiedy to wspólny cel – np. wykonanie jakiegoś dania – znakomicie organizuje całą grupę. Nie możesz traktować tego jedynie zadaniowo, wspólne gotowanie to również doskonała zabawa, przy której nie brakuje śmiechu i rozrywki. I wreszcie takie przygotowania należy uznać też za formę wyczekiwania Bożego Narodzenia. W ten sposób obudzisz w dzieciach świąteczny klimat, w większym stopniu będą zdawały sobie sprawę, że faktycznie zbliża się bardzo ważna celebracja i wyjątkowe dni dla każdego.
Telefon Sony Xperia w kuchni
Podczas rodzinnego gotowania, które samo w sobie jest niejako powrotem do tradycji, nie zaszkodzi pomoc drobnej elektroniki. Znakomitym przykładem jest użyteczność telefonu Sony Xperia oferowanego m.in. przez sieć T-Mobile. Odznacza się on bardzo szybką obsługą Internetu, co ma podwójną korzyść w kuchni. Po pierwsze w zaledwie kilka chwil odnajdziesz najlepszy przepis na daną potrawę, a po drugie – możesz skorzystać także z filmu, gdzie pokazano jak krok po kroku ją przygotować. Co ważne nie będziesz musiała czekać na zbuforowanie materiału.
Zaletą jest też duży wyświetlacz, dzięki któremu urządzenie łatwo obsłużyć, a wszelkie materiały są znakomicie widoczne. Warto dodać, że telefon Sony Xperia odporny jest na działanie wody i kurzu, nie musisz się, więc obawiać, że podczas rodzinnego gotowania zostanie w jakikolwiek sposób uszkodzony. Nie pozostaje nic innego, jak wraz z najbliższymi rozpocząć przygotowania do świąt.