Jaki nośnik pamięci wybrać? Podpowiadamy!

Gromadzone przez nas codziennie dane potrzebują miejsca. Tymczasem nasze sprzęty – komputery osobiste czy smartfony pamięć – mają coraz mniejszą. Nic w tym dziwnego, skoro wymagamy od nich coraz bardziej zaawansowanego działania. Niezawodny procesor, porządna karta graficzna potrzebują więcej pamięci RAM, a przez to coraz mniej miejsca w pamięci urządzenia może zajmować pamięć potrzebna do przechowywania danych. Co więc zrobić, żeby miejsca nadal nam wystarczyło? Odpowiedź jest prosta: dobrać odpowiedni do naszych potrzeb nośnik. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Powiększenie pamięci urządzenia

Do zwiększenia pamięci samego urządzenia potrzebujesz wewnętrznej karty pamięci. Wersję micro umieścisz w telefonie komórkowym w specjalnie do tego przeznaczonym slocie. Dzięki temu rozwiązaniu jesteś w stanie zwiększyć pamięć przeznaczoną na zapisywanie zdjęć oraz – w zależności od modelu urządzenia – instalowanych na nim aplikacji. Do aparatów fotograficznych wykorzystasz karty w standardowym rozmiarze. Kartę pamięci odczytasz za pomocą adaptera podłączonego do komputera lub umieszczając ją w otworze znajdującym się w obudowie laptopa. Bez problemu połączysz się nią również za pomocą kabla podłączonego do aparatu lub telefonu.

Jak zabrać pliki ze sobą?

Innym rodzajem urządzenia, które możesz wykorzystać do przenoszenia danych, jest pendrive USB. Sprzęt jest niezwykle wygody w użyciu: niewielki, lekki i łatwy w obsłudze. Wystarczy jedynie umieść jego końcówkę w wejściu USB, a komputer, urządzenie wielofunkcyjne, a nawet rzutnik multimedialny automatycznie uruchomi system i włączy folder ze znajdującymi się na nośniku danymi. Pendrive jest również tani, nośniki o pamięci kilkudziesięciu gigabajtów kupisz już za około 30 złotych. Urządzenia tego typu cieszą się popularnością wśród studentów, możesz go wykorzystać również jako oryginalny gadżet promujący Twoją firmę.

Dla bardziej wymagających użytkowników

Potrzebujesz urządzenia, na którym będziesz mógł przechowywać pliki o dużej pojemności? Dyski zewnętrzne pozwalają odciążyć pamięć komputera, dzięki czemu przyspieszysz działanie jego systemu operacyjnego. Pojemność dysków zewnętrznych jest bardzo zróżnicowana i zależy od ich budowy. Dyski HDD są większe, jednak działają nieco wolniej, a ponadto łatwo je uszkodzić. Dlatego też świetnie sprawdzą się w roli urządzeń podłączanych na stałe do komputera. Jeśli jednak potrzebujesz dysku, który często będzie transportowany, lepszym wyborem będzie dysk SDD. Ze względu na budowę wewnętrzną jest mniej podatny na wstrząsy, chociaż oczywiście w razie upadku zarówno dane, jak i sam dysk SSD może ulec uszkodzeniu. Dysk SSD jest również nieco mniejszy, jednak jego niewątpliwą zaletą jest jego szybkie działanie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here