Czy istnieje wielozadaniowy i wielodostepowy system operacyjny, który pozwala na wykonywanie kilku zadań w tym samym czasie i którego podstawowe cechy to elastyczność, bezpieczeństwo i stabilność? Odpowiedź brzmi „tak”. Takim systememem jest Linux stworzony przez Fina Linusa Torvaldsa na początku lat 90. Stale udoskonalany Linux stał się bardzo popularnym systemem dla serwerów internetowych, dorównując, a nawet przewyższając możliwości innych systemów operacyjnych.
Spis treści
- 1 Zasoby (treści i wiedza) kursu online Kurs Linux – administracja serwerem
- 2 Przystępność Linuxowego kursu administracją serwerem
- 3 Ocena instruktora w kursie internetowym Kurs Linux – administracja serwerem
- 4 Testowanie zdobytej wiedzy w kursie Kurs Linux – administracja serwerem
- 5 Moja opinia i rekomendacja o kursie online Kurs Linux – administracja serwerem
Zasoby (treści i wiedza) kursu online Kurs Linux – administracja serwerem
Kurs Linux – administracja serwerem obejmuje wiedzę pozwalającą skonfigurować od podstaw w pełni funkcjonalny serwer. Ułatwia przyswojenie podstawowych wiadomości związanych z instalacją serwera na komputerze oraz w środowisku wirtualnym.
Z kursu można dowiedzieć się jak skonfigurować serwer DNS i DHCP, a także protokół SSH, FTP i SFTP. Nawet jeżeli te skróty są dla uczestnika kursu początkowo zupełnie nieznane poszczególne lekcje wprowadzą go w świat pracy każdego administratora.
Znaczna część lekcji poświęcona jest instalacji usług serwerowych. Instalacja Apache, konfiguracja PHP, wyposażenie serwera w system baz danych MySQL – wszystkie te etapu konfiguracji serwera zostały w kursie omówione. Dowiemy się z niego, w jaki sposób umieścić dowolne strony i aplikacje na serwerze oraz stworzyć wirtualne hosty, które pozwalają na rozbudowanie serwera o dowolną liczbę domen. Kurs omawia też zagadnienia dotyczące wirtualnych sieci prywatnych umożliwiających udostępnianie zasobów serwera użytkownikom z zewnątrz.
W ramach bonusu otrzymujemy dodatkowy kurs dotyczący popularnej dystrybucji Linuksa CentOS., który da nam wiedzę na temat instalacji, konfiguracji zabezpieczeń Firewall oraz konfiguracji usług w oparciu o pakiet LAMP.
Przystępność Linuxowego kursu administracją serwerem
Treści Kurs Linux – administracja systemem są przedstawione w jasny, bardzo konkretny i przystępny, nawet dla początkujących administratorów, sposób. Zagadnienia poruszane w ramach kursu wyjaśniane są również w sposób wyczerpujący.
Uczestnicy kursu krok po kroku poznają poszczególne pojęcia i tematy. Kurs został bowiem przygotowany w taki sposób, aby umożliwić usystematyzowane zdobywanie wiedzy. Przedstawione materiały wciągają w proces zdobywania wiedzy i zachęcają do jej rozwijania. Zarówno same treści, jak i struktura szkolenia pozwalają maksymalnie skrócić czas, który poświęcimy na naukę.
Koncepcja kursu jest bardzo logiczna. Szkolenie z jego pomocą można porównać do budowy solidnego domu od fundamentów. Lekcje pozwalają na początek zdobyć wiedzę bazową, a potem stopniowo ją rozszerzać.
Ocena instruktora w kursie internetowym Kurs Linux – administracja serwerem
W ciekawych filmach instruktażowych lektor w przejrzysty sposób omawia każdy temat na działającym i podłączonym do sieci systemie.
Prowadzący kurs przedstawia w przystępny sposób najważniejsze aspekty zarządzania serwerem opartym o system operacyjny Linux. Nawet początkujący nie powinni czuć się zagubieni. Dla ułatwienia wszystkie wykorzystane w trakcie kursu komendy oraz polecenia zostały spisane i załączone w materiałach dodatkowych. Prowadzący kurs zachęca uczestników do samodzielnego wykonywania ćwiczeń w celu utrwalić wiedzy.
Testowanie zdobytej wiedzy w kursie Kurs Linux – administracja serwerem
Kurs umożliwia nabycie praktycznych umiejętności, począwszy od instalacji serwera po konfigurację usług serwerowych. Czynności wykonywane przez prowadzącego można od razu powtórzyć nawet w systemie Windows. Z kusru można bowiem dowiedzieć się jak w prosty i bezpieczny sposób, bez konsekwencji testować dowolny system operacyjny.
Moja opinia i rekomendacja o kursie online Kurs Linux – administracja serwerem
Wiedza teoretyczna, zwłaszcza ta podana w przystępny sposób jest niewątpliwie bardzo ważna, ale o wiele ważniejsze są według mnie praktyczne umiejętności. Wiedza ma być solidną bazą, natomiast ćwiczenia praktyczne to rozwijanie i poszerzanie tej bazy. Kursy takie, jak prezentowany powinny przede wszystkim dawać odpowiedzi na pytania „jak?”. Odpowiedzi na pytania „dlaczego? dostarczą nam odpowiednie książki czy strony internetowe.
Kurs oceniam jako najlepszy z kursów tego rodzaju dostępnych na rynku. Pozwala bowiem w krótkim czasie przejść drogę od zupełnego laika, do sprawnego administratora serwera. Polecam go każdemu, kto chciałby rozpocząć pracę jako administrator Linuksa, chce poszerzyć swoją wiedzę lub pracuje już na stanowisku informatyka, ale chce podwyższyć swoje kwalifikacje. Wiedza zdobyta dzięki Kursowi Linux – administracja serwerem przyda się zarówno w zastosowaniach firmowych jak i domowych.
Niewątpliwą zaletą kursu jest wygodny dostęp do filmów wideo w dowolnym miejscu i czasie. Nie każdy ma czas i możliwość odbywania tego rodzaju kursów w formie stacjonarnej. Lekcje video to podanie na tacy przydatnej wiedzy i praktycznych umiejętności. Jedyne co musimy zrobić, to po prostu rozpocząć naukę.
Co istotne, po zakończeniu szkolenia otrzymujemy certyfikat, który potwierdza nasze kwalifikacje i udział w szkoleniu. Można go wydrukować, zamieścić w swoim profilu CV lub portfolio.
[P_REVIEW post_id=56562 visual=’full’]