Ponure, zimowe dni mogą dla wielu z nas być prawdziwym utrapieniem. Wieczny chłód, śnieg i przenikliwy wiatr sprawiają, że najchętniej zaszylibyśmy się pod kocem i nie wychodzili spod niego do wieczora. Niemniej, nie zawsze jest to możliwe, zwłaszcza gdy nasze urządzenia grzewcze nie radzą sobie z niską temperaturą. Na szczęście w takich sytuacjach na ratunek przychodzi nam technologia, a mówiąc dokładniej, szereg urządzeń, dzięki którym możemy w sposób skuteczny się ogrzać.
Polecane termowentylatory
NAJLEPSZY WYBÓR DO 50 PLN
Ravanson FH-105
NAJLEPSZY WYBÓR DO 100 PLN
Eldom HL10
NAJLEPSZY WYBÓR DO 500 PLN
Stadler Form Max
Tani i skuteczny termowentylator
Termowentylator, bo o nim mowa, jest rozwiązaniem niezwykle popularnym. Przede wszystkim dlatego, iż jest niewielki, dlatego nie musimy za bardzo przejmować się jego montażem. Nie możemy zapomnieć także o jego skuteczności – kilka chwil pracy tego urządzenia sprawi, iż w naszym pokoju stanie się dużo cieplej. Nie to jest jednak najlepsze. Najkorzystniejsza wydaje się być bowiem cena. Oczywiście na rynku znajdują się różne modele, za które będziemy musieli zapłacić kilkaset złotych, jednak dostępny jest także segment tanich termowentylatorów, na które pozwolić może sobie każdy z nas. Najlepszym na to dowodem jest poniższe zestawienie, w którym analizujemy urządzenia do 50 złotych.
Ceramika od firmy PTC
Na samym początku przedstawiamy produkty ceramiczne firmy PTC. Ich konstrukcja, jak sama nazwa wskazuje, opiera się na płytkach ceramicznych, które, po nagrzaniu, emitują ciepło w całym pomieszczeniu. Wysoka temperatura jest uzyskiwana na bardzo długi czas, co wiąże się z pewnym oszczędnościami. Dla wygody użytkowników, producenci zadbali o możliwości regulowania ciepła w dwóch poziomach. Gdy chcemy podkręcić nieco jego moc, decydujemy się na wartość 1500 W, natomiast w razie nieco cieplejszych dni możemy zredukować ją do poziomu 750 W. Srebrna, ceramiczna obudowa wyposażona jest w specjalny system, który chroni urządzenie przed przegrzaniem. Za nie więcej niż 50 złotych zyskujemy termowentylator, który jest w stanie skutecznie ogrzać pomieszczenie do 20 metrów kwadratowych.
Niewielki Discon
Następny w naszym zestawieniu jest produkt firmy Discon. Posiada on pionową obudowę, we wnętrzu której pracują śmigła. Występują w liczbie czterech, co zapewnia nam szerokie możliwości regulacyjne. Przedziały mocy grzania są nieco większe niż w przypadku modeli PTC, gdyż zdecydować możemy się na poziomy 2000 lub 1000 W. Dodatkową funkcją wentylatora Discon jest możliwość nawiewu zimnego powietrza, dzięki czemu może on być używany także podczas ciepłych, letnich dni. Praca urządzenia jest co prawda nieco głośniejsza w porównaniu do rozwiązań ceramicznych, jednak w tym modelu do swojej dyspozycji otrzymujemy także bardzo funkcjonalny termostat, za sprawą którego możemy w sposób dowolny ustalać temperaturę, jaka powinna zapanować w pokoju. Kolejnymi zaletami modelu Discon są: niewielka budowa (zaledwie 27 centymetrów) oraz system chroniący przed przegrzaniem się urządzenia.
Cicha praca MPM MUG-09
Kolejny termowentylator (a raczej promiennik kwarcowy) wyróżnia się przede wszystkim bardzo cichą pracą, dzięki czemu nie będzie przeszkadzał nam on w codziennym funkcjonowaniu. Model MPM MUG-09 jest nieco większych rozmiarów niż wcześniejsze urządzenia, dlatego też wytwarza on więcej ciepła. Moc grzania jest regulowana, a jej wartość oscyluje w granicach 800 W. Warto wspomnieć także o praktycznym rozwiązaniu polegającym na automatycznym wyłączeniu urządzenia na wypadek nieprawidłowości w pracy czy przewrócenia.
Funkcjonalny termowentylator Adler Ad-77
Kolejnym termowentylatorem na naszej liście jest model Adler Ad-77. Zapewnia on dwustopniową regulację grzania o mocy 1000 bądź 2000 W. Daje nam to szerokie możliwości dostosowywania jego pracy pod nasze potrzeby. Klientów zainteresuje również nietypowa obudowa urządzania, dzięki której możemy stawiać go w pozycji pionowej bądź poziomej. Podobnie jak model Discon, możemy zaprogramować go w taki sposób, aby nawiewał zimne powietrze, które z pewnością będzie dla nas prawdziwym ukojeniem na wypadek cieplejszych dni. Za niewielką cenę zyskujemy więc sprawną i skuteczną klimatyzację, której użyjemy niezależnie od pory roku. Kolejną funkcją, która z pewnością spotka się z aprobatą użytkowników, jest termostat, za pomocą którego możemy regulować temperaturę. Oczywiście liczyć możemy również na system ochrony przed przegrzaniem.
Kompaktowy Ravanson FH-101
Ostatni na naszej liście termowentylator Ravanson FH-101 nie różni się zbytnio od poprzedniego modelu. Również posiada dwustopniową regulację mocy (1000 lub 2000 W), termostat, dzięki któremu ustalimy dowolną temperaturę, system ochrony przed przegrzaniem, a także możliwość nawiewu zimnego powietrza. Jedyną różnicą jest bardzo kompaktowa budowa, która sprawia, że może być on stawiany niemal wszędzie, nawet na biurku. Nie oznacza to oczywiście, iż jego możliwości są małe – bez problemu ogrzeje on bowiem niewielkie pomieszczenie, dzięki czemu będziemy mogli rozkoszować się ciepłą atmosferą.
Jak więc widać, wybór jest naprawdę bardzo szeroki i tylko od naszych indywidualnych potrzeb i wymagań zależy, na który model przedstawionych termowentylatorów się zdecydujemy.