Zapowiedzi gier, które naszym zdaniem powinny wam się spodobać zaczęliśmy od pozycji pecetowych. Na komputerach osobistych zakończymy również przygodę z „Naszymi typami”. W tym tekście znajdziecie tytuły, których brakowało na naszej pierwszej liście. Chodzi tu o dodatki do już wydanych pozycji i nowości z coraz bardziej popularnego świata a w zasadzie światów MMO. Sprawdźcie czego warto wypatrywać.

W tym roku przynajmniej dwóch „poważnych zawodników” spróbuje ubić trzymającego się mocno króla gier MMO – World of Warcraft. Czy im się to uda? Nie jesteśmy pewni, ale bez walki na pewno się nie poddadzą. Kilka innych pozycji MMO próbować będzie wprowadzić w świat elektronicznej rozrywki tzw. „casuali”. Nie możemy również narzekać na brak zapowiedzianych dodatków do już sprawdzonych tytułów. Spójrzcie zresztą sami na pozycje, które zwróciły na siebie naszą uwagę.

1. Age of Conan

Conan walczy z poślizgami

Jeśli znudziły was już śpiewające elfy czy orki tak zielone, że na ich widok sami robimy się tacy na twarzy, to pozycja studia Funcom jest dla was. Age of Conan ma być próbą ukazania bardziej mrocznego, poważnego świata fantasy. Wszystkie znaki na niebie i ziemi mówią nam, że będzie to próba udana. Nie wiemy jednak czy ciągłe przekładanie jej premiery nie odbije się na wynikach sprzedaży gry. Pobić rekord World of Warcraft to sztuka. Czy Conanowi starczy siły? Najprawdopodobniej przekonamy się o tym w maju.

2. LEGO Universe

Do premiery pozycji MMO ze świata LEGO pozostało jeszcze mnóstwo czasu. My zastanawiamy się dlaczego dopiero teraz ktoś wpadł na pomysł żeby zrobić z duńskich klocków taką grę. Choć na temat tego tytułu wiemy bardzo mało, to z zapowiedzi jego autorów wynika, że powinien się spodobać graczom w wieku od 5 do 105 lat. W redakcji nie możemy się doczekać chwili kiedy na ekranie monitora zobaczymy tak lubianych w dzieciństwie piratów czy rycerzy. O tą pozycję się nie boimy. Jeśli będzie słaba, to zawsze możemy spróbować LEGO Batman czy LEGO Indiana Jones.

3. Cartoon Network Universe: Fusionfall

Przed wami kolejna pozycja dla casuali i młodszych fanów elektronicznej rozrywki. Jesteśmy jednak pewni, że nawet jeśli nie będziecie się chcieli do tego przyznać, to będziecie jej na tyle ciekawi, że wypróbujecie trial’ową wersję FusionFall. Doskonale znany kanał telewizyjny Cartoon Network przenosi swoich bohaterów do cyberprzestrzeni. My wcielając się w kreskówkowe postaci będziemy wypełniać zadania, które od nich otrzymamy. Brzmi ciekawie choć od czasów Johnyego Bravo czy Cow&Chicken nie oglądaliśmy programów tej stacji. Ciekawe czy teraz ze swoimi kreskówkami zrobi coś Disney i Warner Bros.

4. Warhammer Online

Wolelibyśmy WH40K Online

Oto jeszcze jeden potencjalny zabójca szalenie popularnego World of Warcraft. Tym razem do walki staje studio EA Mythic. Czy dysponując licencją o potężnej mocy są oni w stanie zawalczyć o klientów kuszonych przez dziesiątki gier MMO? Tego dowiemy się latem. Póki co pomimo tego, że gra zapowiada się całkiem ciekawie, jesteśmy do niej nastawieni dość sceptycznie. W pamięci wciąż mamy Dungeons&Dragons Online, któremu nie udało się pokonać dzieła Blizzard. Po cichu liczymy jednak na to, że sieciowy Warhammer będzie lepszy niż wspomniany przed chwilą tytuł.

5. APB

Gwałt z bronią w ręku. To brzmi hmm dziwnie

APB to pozycja o której wiemy bardzo mało. To, co wiemy nastraja jednak optymistycznie. Ten tytuł to zabawa w policjantów i złodziei przeniesiona do cyberprzestrzeni. Spodziewajcie się więc napadów na banki, pościgów, zwykłych kradzieży damskich torebek czy rozbijania nielegalnych plantacji narkotyków. Całości pilnuje Dave Jones, który z kolegami stworzył kiedyś tytuł, który możecie znać – Grand Theft Auto. I jak tu nie wypatrywać tej pozycji? Rzecz zapowiada się ciekawie. Nie wiemy jednak czy grę zobaczymy w tym roku.

6. Command&Conquer 3: Kane’s Wrath

Kane poderwie Natashę? Czekamy na wątek miłosny

Jak łatwo zauważyć przeszliśmy od gier sieciowych do już sprawdzonych tytułów. Pierwszym takim produktem, który rzucił się nam w oczy jest Kane’s Wrath. Po zaskakująco dobrym C&C 3 wracamy na pola bitwy „zarażone” Tiberium. W dodatku, jak to zazwyczaj bywa, znajdziemy nowe jednostki i przygodę dla samotnego gracza. Zobaczymy także doskonale znane przerywniki filmowe, w których wystąpi Natasha „Species” Henstridge. Oko zawiesimy więc nie tylko na przyjemnej grafice, ale także na prześlicznych oczach Natashy.

7. Warhammer 40,000 Dawn of War: Soulstorm

Dużo tego Warhammera na liście

Gry, które w swojej siedzibie przygotowuje studio Relic praktycznie zawsze okazują się hitami. Nie inaczej jest z Dawn of War. Nasze słowa potwierdza kolejny dodatek do gry strategicznej, osadzonej w uniwersum Warhammera 40,000. W Soulstorm zobaczymy dwie nowe frakcje (Dark Eldar i Sisters of Battle), nowe jednostki (w tym latające) i kilka innych drobiazgów, które powinny ucieszyć fanów serii. Do czasu premiery kolejnego dzieła Relic na pewno będziemy mieli w co grać.

8. S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky

Znów będziemy świecić na zielono (i to nie od monitorów)

STALKER (tak, piszemy go bez kropek) jakoś nas nie zachwycił. Może to dlatego, że tak długo na niego czekaliśmy? Nie będziemy się w sumie teraz nad tym zastanawiać. Najważniejsze, że już wkrótce w nasze ręce wpadnie dodatek do gry, która waszym zdaniem jest naprawdę bardzo dobra. Zobaczymy w nim wiele poprawionych błędów, które wytknęli autorom gracze oraz sporo nowych lokacji. Czy to wystarczy by zachęcić graczy do ponownego odwiedzenia okolic Czarnobyla? Podejrzewamy, że tak.

9. Silent Hunter: Wolves of the Pacific U-Boat Missions

Bul bul bul

Wszyscy narzekali na mnóstwo irytujących bugów, które pojawiły się w ostatniej części “Cichego Łowcy”. Mimo to podwodnicy najwyraźniej kupili całkiem sporo kopii gry. Jak inaczej wytłumaczyć fakt, że w tym roku zobaczymy całkiem nowe rozszerzenie do tej pozycji? Wygląda ono całkiem ciekawie. Kierując okrętami podwodnymi III Rzeszy przeniesiemy się na wody Oceanu Indyjskiego, które niezbyt często pojawiają się w grach komputerowych. Oczywiście wspomniane okręty to zupełnie nowe maszyny. To będzie całkiem ciekawy symulator o ile jego twórcom uda się wyłapać wszystkie bugi.

10. World of Warcraft: Wrath of the Lich King

Opium dla mas powraca

Do końca nie byliśmy pewni, w której części naszej listy umieścić ten tytuł. Doszliśmy jednak do wniosku, że powinien znaleźć się wśród dodatków. Ambitne plany twórców Age of Conan i Warhammer Online pokrzyżować może ta pozycja. Blizzard wie czego chcą jego fani. Otrzymają oni nowy kontynent do zwiedzenia (Northrend), nowe klasy postaci a gracze, którzy nie odchodzą od pecetów będą mogli „podnieść” swoich bohaterów do osiemdziesiątego poziomu doświadczenia. Wygląda na to, że wkrótce będziemy pisać o kolejnych rekordach, które pobił World of Warcraft.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNagrody Xbox LIVE Arcade
Następny artykułGuitar Hero wart miliard

5 KOMENTARZE

  1. A ponoć granie na PC umiera. . A tu się nawet miejscer na drugi tekst znalazło. . . 35, czyli prawie jak X0 i PS3 razem. . . PC wiecznie żywy, czekam na śmierć konsol (poprzez wchłonięcie, niestety tak ewoluuje rynek, że konsole skoncza jak Mac’i 🙂 ).

    • (. . . )czekam na śmierć konsol (poprzez wchłonięcie, niestety tak ewoluuje rynek, że konsole skoncza jak Mac’i 🙂 ).

      Coraz więcej dowcipnisiów na V. Dobrze to, bo poniedziałków ja, w przeciwieństwie do Katmaya, nie lubię i każdy taki frazes na ten dzień jak lekarstwo 🙂

  2. Wujo – sadze, ze jakby nie ograniczenie do 20-tu gier na listach, to i do konsolowych list jeszcze spokojnie po 10 gier moglibysmy dolozyc, takze znowu tak bym sie nie rozpedzal na Twoim miejscu ;)Aha – i zeby nie bylo – nie wszyscy wolelibysmy WH 40k Online – ja osobiscie raczej preferuje stare, dobre dark fantasy takim, jakim znam je z podrecznikow do papierowego eRPeGowania. Choc i tak najbardziej czekam, az ktos w koncu pojdzie po rozum do glowy i kupi licencje na dekalogię Eriksona, coby swiat Imperium Malazańskiego i okolic przeniesc do sieci w formie MMORPG-a. Od biedy moze byc nawet RTS 😛

  3. siergiej – powiadasz do dwudziestu, hmm, a wiesz że w pierwszym artykule, jeszcze w blogu zapowiadającym serie „typów” (bynajmniej nie spod ciemnej gwiazdy) była mowa o 25 na każdą platformę? Rozumiem że z uwagi na niektóre co słabsze platformy wybrano tylko 20. . .

  4. Aha – i zeby nie bylo – nie wszyscy wolelibysmy WH 40k Online – ja osobiscie raczej preferuje stare, dobre dark fantasy takim, jakim znam je z podrecznikow do papierowego eRPeGowania.

    Wszyscy wszyscy. Zaraz Cię wyprowadzę z błędu,ale to już na privie 😉

    siergiej – powiadasz do dwudziestu, hmm, a wiesz że w pierwszym artykule, jeszcze w blogu zapowiadającym serie „typów” (bynajmniej nie spod ciemnej gwiazdy) była mowa o 25 na każdą platformę?

    Taki był oryginalny plan, ale Siergiej wszystko popsuł! 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here