Serwis Develop wziął na spytki szefa SCEE Mick’a Hockinga i zadał mu kilka pytań związanych z przyszłością trójwymiaru oraz oczywiście gier wideo. Pan Hocking – nastawiony optymistycznie – do tej technologii oświadczył, że w tej chwili w stadium dewelopingu znajduje się ponad 50 gier wspierających 3D. Samo Sony nie jest bierne. W wewnętrznych studiach firmy trwają prace nad około 20 tytułami na konsolę Playstation 3 z opcją trójwymiaru. Uważa również, że dzięki coraz większej dostępności do „kontentu” 3D wzrośnie zainteresowanie konsumentów telewizorami w technologii trójwymiarowej.
Ciekawe, czy szef SCEE zna opinię jednego z przedstawicieli id Software, którego boli nosek od specjalnych okularów do TrzyDe, a oglądanie filmu Avatar sprawiło mu „dyskomfort fizyczny”.
Co wy na to? Macie już telewizor 3D, albo planujecie jego zakup w powiedzmy… najbliższych 12 miesiącach?
Nie mam telewizora 3D i miec nie bede. Cala ta technologia to jeden wielki bubel.
Tak . . . wraz z PS3 miała nastąpić era fullHD i co niektórzy pewnie pokupowali za ciężkie pieniądze takie TV, a teraz mają je wyrzucić na śmietnik i kupić następne tyle że z 3D ?Ja tam pozostanę przy swoim „starym” hdready. Poza tym niektóre firmy naprodukowały tego „trzyde” pełno więc trzeba to gdzieś upchać i klepać „reklamę” do znudzenia. Aktualnie 3D to bodajże 2 % rynku telewizorów. Oczywiście ta liczba będzie rosnąć (niższe ceny i coraz mniejsza dostępność „normalnych” TV) więc kiedyś pewnie jedynym wyborem pozostanie brak wyboru i skazanie na 3D czy tego się chce czy nie. I na koniec, jeśli 3D to poproszę np. przestrzenne hologramy (pamięta ktoś chociażby zegarek Aki Ross z filmu Final Fantasy?) a nie jakieś ściemy z okularkami i tego typu pierdółkami.
Niby fajny bajer, można iść raz do roku na jakiś wypaśny film w 3D, ale codziennie? Okulary? Dziękuję, postoję.
TV 3D pewnie tak ale na pewno nie w najlbiższym roku i nie sądzę ze w 2012problem jak wyżej okulary!!
http://www.flatpanelshd. com/review.php?subacti. . . 1289487180Po tej recenzji oleda LG można wywnioskować jak zacofane są dzisiejsze technologie w 2D a co dopiero dążenie do 3d. Czekam na okres kiedy będziemy w stanie kupić 42 oled fullhd w rozsądnych pieniądzach ale niestety widać że ten oddala się coraz bardziej w niewiadomą przyszłość.
Po co ci OLED jak masz swietne i tanie telewizory plazmowe? Maja czasy reakcji typu 0. 0001ms, gigantyczne kontrasty, reprodukuja miliardy kolorow, oferuja bardzo duze przekatne. Ja mam plazme od 3 lat i nie potrzebuje jakiegos OLEDa, ktory dla niektorych jest jakims mistycznym uber wyswietlaczem, z niewyjasnionych wzgledow.
@Boro666: Mniejsze zużycie prądu, bardziej przyjazne dla środowiska, idealna czerń (a nie kolor maksymalnie zbliżony do czerni) no i (moim zdaniem przynajmniej, w odtwarzaczu mam oled i bije wszystkie inne wyświetlacze na głowę) jeszcze lepsze odwzorowanie barw, baaaaardzo cienkie, możliwe jest produkowanie elastycznych wyświetlaczy oled. Fani oled mają mnóstwo podstaw żeby tak je uwielbiać.
kaplus ale nie no oled maleńki w odtwarzaczu to żaden argument. Na dzień dzisiejszy i najbliższą przyszłość plazmy są po prostu lepsze niestety widać, że chyba odchodzi się od rozwijania tej technologii. Wielka szkoda. Prawdziwe OLEDY to nadal pieśń przyszłościA z ciekawostek. Kumpel pracuje w jednym z warszawskich wielkich sklepów z elektroniką 😀 jedną z zasad jest niewystawianie tuż obok siebie telewizorów LCD i Plazm. . . z wiadomych powodów 😉
To jest jakiś argument. Chodzi mi o barwy, rzadko widzę urządzenia, które dorównują pod tym względem OLEDowi (przynajmniej moje oczy tak mówią). Kolory są tutaj bardziej soczyste i przyjemniejsze dla oka. Rozmiar ekranu teoretycznie nie powinien w żaden sposób zmienić tego efektu. AMOLEDy też w sumie są niczego sobie. Natomiast z jednym przyznaję rację – „Prawdziwe OLEDY to nadal pieśń przyszłości” – święte słowa.
boro666- Plazmy są OK ale mają znaczne wady które dopiero OLED likwiduje-prawdziwa czerń (czerń na kura taka nie jest)-prawdziwa biel i dobra jasność co daje wrażenie czystego obrazu, -brak wypalania obrazów szczątkowych (na v20 wypalał mi się pulpit enki po 10 minutach i widać go było przez godzinę)- dla innych pobór prąduPo recenzji tego oleda LG widać już ze recenzent był zachwycony kolorami i obrazem, gdyby był kilka cali tylko większy to mówi że już teraz kupił by go dla siebie, obraz tak znakomity.
A w plazmie to niby nie ma perfekcyjnej bieli i czerni? Czern jest tam uzyskiwana poprzez wylaczenie danego piksela. Ktos wspomnial o soczystych kolorach. Soczyste kolory to ma cyganski jarmark, a nie swiat wokol nas. Ze ktos lubi przesycone barwy to raczej jego prywatne zboczenie. Zreszta na plazmie tez mozna tak ustawic nasycenie, ze kolory beda sie wylewac na wszystkie strony. Tylko w jakim celu?Pobor pradu to poki co tez kiepski argument, bo 200W nie jest w dzisiejszych czasach jakas niewiarygodna wartoscia, szczegolnie ze roznica w cenie bedzie tak gigantyczna, ze nigdy sie nir zwroci. Oczywiscie nie twierdze ze plazmy nie maja wad. Na pewno pozostawanie cieni (wypalanie) stanowi jakis problem, ale nowoczesne telewizory potrafia go minimalizowac. Do tego na calym swiecie stacje TV wyswietlaja polprzezroczyste loga, ktore sie nie wypalaja. O telewizorach OLED mowi sie od wielu lat. I co? I nic. Jakos nie widac by ludzie sie rzucali chocby na Sony XEL-1. Przeciez jest taki atrakcyjny. . . Ma wypasiona matryce przekraczajaca SD o 200 pikseli, do tego z zabojcza przekatna 11″. A to wszystko w cenie 12. 000 zl. To teraz wystarczy sobie policzyc ile setek lat bedzie sie zwracac roznica 150W w poborze pradu. Jakos nikt tez nie mowi ze przecietny amplituner ciagnie 600-900W i trzeba go zastapic czyms efektywniejszym, a plazma ktora ciagnie z 50W wiecej niz LCD i o 100W niz OLED jest fuj. OLEDy maja nieustanne problemy techniczne i nawet jesli sie pojawia na rynku z przekatnymi typu 42″ lub wiecej, to ceny beda niszczace portfele. Zdecydowanie lepszym rozwiazaniem sa chocby ekrany laserowe lub SED. Problem w tym, ze sa one blokowane nie tylko patentami, ale takze polityka producentow, ktorzy nie chca tak silnej konkurencji. Juz plazmy stanowia duze zagrozenie dla sprzedazy znacznie drozszych telewizorow LCD. Bo ciezko uzasadnic klientowi ze powinien kupic 2x drozszy telewizor, ktory w przypadku filmow sprawuje sie znacznie gorzej niz tansze rozwiazanie.
Boro, wygaszanie pikseli tylko w teorii, miałem na testy najlepsze tv na rynku i nie trzeba być entuzjastą by zobaczyć różnice w tych parametrach. Gdyby było tak jak piszesz to każda plazma miała by super czerń, niezależnie od modelu miała by jednakowy poziom czerni bo jak piszesz jest kompletne wygasanie pikseli. Tak jednak nie jest, porównaj x20 (szara czerń jak w lcd) do vt20 (bardzo dobra czerń). Do tego miałeś nawet test na hdtv.pl, przy takim G20 plazma panasonic do 9705 philips LCD (lcd led local dimming) ludzie sami nie wierzą że plazma ma tak odstającą czerń, wynik ankiety mów zresztą sam za siebie jest to wynik konkretnie na niekorzyść dla plazmy. Także dzisiejsze LCD prześcignęły już widocznie plazmy w tych parametrach, za plazmą zostaje jedynie dobre odwzorowanie odcieni kolorów oraz kontrastów (podświetlenie piksel na piksel robi swoje). Dowód ? http://www.hdtv. com.pl/forum/t/58699/016_P1190815. JPGPoniżej masz cały wątek http://www.hdtv. com.pl/forum/off-2010-centrum-. . . czern.htmlMiałem v20 i 9705 na testach i różnica jest faktycznie tak duża, w nocy na philipsie nie widać gdzie zaczyna się rama tv na panasonicu bez trudu widocznaCo do prądu to oczywiście że różnice są widoczne, taki sharp quatron LCD po kalibracji bierze 50-60W przy 42 calach, plazma od 5 do 10 razy tyle i mówię tu o testach, nie o domysłach. W sakli miesiąca gdy oglądasz tv wiele godzin dziennie to jednak uzbiera się niezła sumka, oczywiście gdy ktoś kupuje tv za 10 tyś zł to takie rzeczy może nie brać pod uwagę ale jednak oled po w drożeniu również trafi później pod strzechy mniej zamożnych użytkowników, sama produkcja jest przecież znacznie tańsza od PDP czy LCD i jedynie ceny będą na początku wysokie tak jak kiedyś w przypadku LCD.
Ja posiadam dosc stary model plazmy LG 42″ i jakos nie stwierdzilem problemow z czernia. Wszystko to kwestia ustawien podswietlenia. Jesli damy wysokie, to wiadomo ze nie bedzie idealnej czerni. Oczywiscie nie zaprzeczam, ze diodowe podswietlenie punktowe jest dobra rzecza, bo pozwala na dokladniejsze sterowanie kontrastem itd. Problem w tym, ze moj telewizor (lub wlasciwie tej klasy) kosztuje 1500zl, a znosny LCD LED minimum 4000, a przy tym oferuje gorsze odwzorowanie kolorow i rozmazany obraz przy szybkich filmach. OLED pod strzechami to jest czyste science fiction i trzeba byc naprawde niepoprawnym optymista by sadzic, ze juz zaraz sie takie telewizory pojawia. Poza tym nadal pozostaje kwestia czasu reakcji paneli i jakosci zrodla obrazu. Kolorki to nie wszystko.
Nie Sfi tylko nieuchronny bieg wydarzeń, nie pisałem jednak że to szybko nastąpi, wręcz przeciwnie, dodajesz mi więc coś czego nie napisałem. Boro piszesz OK ale teoretycznie w praktyce tak nie jest i wprowadzasz w błąd tu ludzi którzy nie znają się na telewizorach. Dziś nawet najdroższa plazma nie ma idealnej czerni, w najlepszym razie jest dobra. Rozumiem jednak że nie jesteś videofilem i podoba ci się poziom LG z przed kilku lat, klucz to bycie zadowolonym z zakupu. Jednak wybacz że ja (zresztą jak i każdy entuzjasta) chciał bym widzieć lepszą jakość a idealny obraz 2d to zobaczymy dopiero na OLED, o tym mój post zacząłem.
@boro666, skad ci sie wzielo podswietlenie w plazmie? Plazma sama świeci, to LCDki potrzebuja podswietlenia.
Chodzilo o natezenie jasnosci komorek.
Jakosc obrazu jest dla mnie bardzo wazna. Po prostu wysoki poziom zostal juz osiagniety jakis czas temu w topowych modelach, a teraz wprowadzane sa jedynie poprawki. LG robi genialne i niedoceniane telewizory plazmowe. Testowalem wiele Panasonicow, ktore sa uwazane za jedne z lepszych i wypadaly zdecydowanie gorzej. Pioneer tez mnie nie powalal, a kosztowal prawie drugie tyle. Poza tym nadal nie wiem czemu drazymy temat czerni, tak jakby tylko to sie ogladalo 😉 Nawet jesli zalozymy, ze nie jest ona idealna, to na pewno jest bardzo dobra. Obecnie mam plazme i S-IPSa. Ile bym nie porownywal, to plazma jednak zdecydowanie lepiej sie sprawuje w ogladaniu filmow. W OLED zobaczymy jakosc jesli w ogole zobaczymy OLEDy 😉